Pritisnite ENTER za pregled rezultata ili ESC da zatvorite pretragu.

N1: NKOSK odustala od nabavke veštačkih suza za zaposlene
Meta avatar Beta   01/02/2023

N1: NKOSK odustala od nabavke veštačkih suza za zaposlene

Beta 01/02/2023

Nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita (NKOSK) obustavila je planiranu javnu nabavku 200 pakovanja veštačkih suza (kapi za oči) za zaposlene u toj državnoj instituciji, preneo je danas portal N1.Javna nabavka je uredno objavljena na Portalu javnih nabavki, a u tehničkoj specifikaciji se navodi da naručilac nabavlja preparat, veštačke suze "Refresh contacts" od 15 mililitara "ili odgovarajuće".NKOSK je planirao da za ovu nabavku izdvoji 150.000 dinara, što po tržišnoj ceni odgovara iznosu za kupovinu 179 pakovanja preparata. Na javni poziv se niko nije javio, pa je nabavka obustavljena.U opisu posla NKOSK-a je osiguranje stambenih kredita koje banke odobravaju građanima i u slučaju da dužnici ne mogu da otplaćuju zajam, NKOSK bankama nadoknađuje štetu.Javna nabavka je bila objavljena 12. januara, a rok za podnošenje ponuda istekao je 31. januara.U odgovoru na pitanje N1 koja je logička veza "veštačkih suza" sa osiguranjem kredita i nacionalnom korporacijom, NKOSK je naveo poznato: da je plan bio da se veštačke suze nabave za zaposlene."Naručilac određuje predmet nabavke u skladu sa svojim objektivnim potrebama i na osnovu navedenih potreba sačinjava tehničke specifikacije koje predmet nabavke mora da ispunjava. U skladu sa navedenim, naručilac u konkretnom postupku nabavlja preparat 'veštačke suze' za zaposlene u korporaciji", navedeno je u odgovoru NKOSK-a portalu N1.Veštačke suze "Refresh contacts" u državnim apotekama koštaju 836 dinara i prema navodima farmaceuta spadaju u jeftinije u toj kategoriji."Budući da, prema Zakonu o javnim nabavkama, naručioci ne mogu da detaljno opisuju i imenuju predmete nabavki, NKOSK je u ovom slučaju dodala specifikaciju 'ili odgovarajuće' kako bi se zakonski 'pokrila'", pojasnio je nedavno novosadski portal 021.Veštačke suze su kapi za oči koje ih vlaže i ublažavaju iritaciju i druge zdravstvene probleme, koriste ih i oni koji nose kontaktna sočiva, a preventivno i oni koji dugo rade za kompjuterom.(Beta, 02.01.2023)

Pročitajte više ...

Obavestite

Ključne reči:

Krediti Osiguranje Stambeni krediti
Detaljnije
Sindikat penzionisanih vojnih lica: Pismo Vučića još jedan pokušaj gubitnika da anketira penzionere
Sindikat penzionisanih vojnih lica: Pismo Vučića još jedan pokušaj gubitnika da anketira penzionere

Sindikat penzionisanih vojnih lica: Pismo Vučića još jedan pokušaj gubitnika da anketira penzionere

Predsednik Udruženja sindikata penzionisanih vojnih lica Ilija Ovuka rekao je danas da je pismo predsednika Srbije Aleksandra Vučića penzionerima, kako je naveo, samo još jedan pokušaj gubitnika koji zna da gubi vlast da ispita javnost u anketi...

Da li se sprema lex individualis za Deliblatsku peščaru: Ishitreni amandman može da prati još lošiji nastavak
Da li se sprema lex individualis za Deliblatsku peščaru: Ishitreni amandman može da prati još lošiji nastavak

Da li se sprema lex individualis za Deliblatsku peščaru: Ishitreni amandman može da prati još lošiji nastavak

Zakon je usvojen na dan kada je objavljeno da je požar u Deliblatskoj peščari stavljen pod kontrolu. Po zvaničnim podacima požar koji je trajao duže od mesec dana je devastirao 3.500 hektara najveće peščare u Evropi. Površina gotovo...

Udruženje banaka Srbije: U avgustu blagi rast kredita
Udruženje banaka Srbije: U avgustu blagi rast kredita

Udruženje banaka Srbije: U avgustu blagi rast kredita

Krediti pravnih lica iznosili su oko 2.494 milijardi dinara i za 1,1 odsto su bili veći nego prethodnog meseca, a pozajmice preduzetnika su uvećane 0,4 odsto, na oko 102,3 milijardi dinara. Dug stanovništva bankama bio je veći 1,4 odsto i...

Prva grupa penzionera već danas dobija svoj novac: proverite kalendar i tačan datum za vašu kategoriju, uskoro nove isplate
Prva grupa penzionera već danas dobija svoj novac: proverite kalendar i tačan datum za vašu kategoriju, uskoro nove isplate

Prva grupa penzionera već danas dobija svoj novac: proverite kalendar i tačan datum za vašu kategoriju, uskoro nove isplate

Kako je objavio Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje 5. septembra penzije će dobiti vojni i poljoprivredni penzioneri koji penzije dobijaju preko tekućih računa, a korisnici iz ove dve kategorije koji primanja dobijaju na kućnim...

U avgustu neznatno poraslo kreditiranje privrede i stanovništva
U avgustu neznatno poraslo kreditiranje privrede i stanovništva

U avgustu neznatno poraslo kreditiranje privrede i stanovništva

Od pomenutog iznosa krediti pravnih lica iznosili su oko 2.494 milijardi dinara i za 1,1 odsto su bili veći nego prethodnog meseca, a pozajmice preduzetnika su uvećane 0,4 odsto, na oko 102,3 milijardi dinara. Dug stanovništva bankama bio je...

Danas počinje isplata penzija za avgust! Ovi penzioneri prvi dobijaju novac: Detaljan kalendar (foto)
Danas počinje isplata penzija za avgust! Ovi penzioneri prvi dobijaju novac: Detaljan kalendar (foto)

Danas počinje isplata penzija za avgust! Ovi penzioneri prvi dobijaju novac: Detaljan kalendar (foto)

Kako je objavio Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje 5. septembra penzije će dobiti vojni i poljoprivredni penzioneri koji penzije dobijaju preko tekućih računa, a korisnici iz ove dve kategorije koji primanja dobijaju na kućnim...

Kursna Lista Logo
Kursna Lista Logo

Kursna Lista

Uporedni pregled aktuelnih valuta po bankama, grafikoni, konvertori, vesti ...