Pritisnite ENTER za pregled rezultata ili ESC da zatvorite pretragu.

Nova pomoć države: Objavljen Javni poziv za nabavku kvalitetnih priplodnih grla, podsticaji i do 5 miliona dinara
Meta avatar Blic   16/11/2024

Nova pomoć države: Objavljen Javni poziv za nabavku kvalitetnih priplodnih grla, podsticaji i do 5 miliona dinara

Blic 16/11/2024

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede - Uprava za agrarna plaćanja raspisala je Javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednog gazdinstva za nabavku kvalitetnih priplodnih grla za unapređenje primarne stočarske poljoprivredne proizvodnje za 2024.Kako je navedeno u pozivu, opredeljena su sredstva za podsticaje za nabavku kvalitetnih priplodnih grla goveda, ovaca, koza, svinja i pčelinjih matica. Zahtevi se podnose od 15. novembra do 16. decembra 2024. putem platforme eAgrar, odnosno portala ePodsticaji. Najviši ukupni iznos podsticaja koji može da se ostvari po zahtevu za jednu kalendarsku godinu je od tri do pet miliona dinara. Kako je precizirano, za nabavku kvalitetnih priplodnih grla ovaca i koza,

Pročitajte više ...

Obavestite

Ključne reči:

eAgrar poljoprivreda
Detaljnije
Turisti tvrde da su izbačeni iz restorana jer su hteli samo palačinke: Evo da li postoji minimalni iznos koji gost mora da potroši
Turisti tvrde da su izbačeni iz restorana jer su hteli samo palačinke: Evo da li postoji minimalni iznos koji gost mora da potroši

Turisti tvrde da su izbačeni iz restorana jer su hteli samo palačinke: Evo da li postoji minimalni iznos koji gost mora da potroši

Konobar ih je navodno zamolio da napuste restoran jer su zauzimali sto u vreme gužve, naručujući samo desert Slučaj je izazvao podele na društvenim mrežama: neki smatraju da su turisti bili loše tretirani, drugi podržavaju restoran...

Vlada donela novu odluku o gorivu: Evo do kada je produženo smanjenje akciza od 20 odsto
Vlada donela novu odluku o gorivu: Evo do kada je produženo smanjenje akciza od 20 odsto

Vlada donela novu odluku o gorivu: Evo do kada je produženo smanjenje akciza od 20 odsto

Prethodna odluka o smanjenju akciza važila je do 6. septembra Vlada Srbije donela je odluku kojom se privremeno smanjenje akciza na naftne derivate od 20 odsto produžava do 13. septembra, potvrđeno je u Ministarstvu finansija. Prethodna Odluka o...

Udruženja poljoprivrednika najavila protest zbog zaključka skupštinskog Odbora za poljoprivredu
Udruženja poljoprivrednika najavila protest zbog zaključka skupštinskog Odbora za poljoprivredu

Udruženja poljoprivrednika najavila protest zbog zaključka skupštinskog Odbora za poljoprivredu

Više udruženja poljoprivrednika je osudilo zaključak Odbora Skupštine Srbije za poljoprivredu kojim se od Ministarstva poljoprivrede traži da ukine pravdanje prvog dela subvencija u iznosu od 18.000 i najavilo protest zbog toga. Inicijativa za...

Od jeseni velika promena za potrošače: Lansira se specijalni način preko kog ćete u svakom trenutku moći da pratite potrošnju struje
Od jeseni velika promena za potrošače: Lansira se specijalni način preko kog ćete u svakom trenutku moći da pratite potrošnju struje

Od jeseni velika promena za potrošače: Lansira se specijalni način preko kog ćete u svakom trenutku moći da pratite potrošnju struje

Do sada je u projekat uloženo oko 200 miliona evra, a planirana je i zamena dodatnih 400.000 brojila uz podršku EIB-a Ovaj projekat je deo šire modernizacije elektrodistributivne mreže i ključan je za energetsku tranziciju Srbije ka efikasnijem...

Nemačka menja pravila! Porodicama stiže do 600 evra više godišnje: Menja se i plaćanje rada nedeljom
Nemačka menja pravila! Porodicama stiže do 600 evra više godišnje: Menja se i plaćanje rada nedeljom

Nemačka menja pravila! Porodicama stiže do 600 evra više godišnje: Menja se i plaćanje rada nedeljom

Reforme izazivaju kritike sindikata i privrednih udruženja, koji smatraju da neće značajno popraviti kupovnu moć i da dodatno opterećuju srednju klasu Reformom je predviđeno povećanje osnovnog neoporezivog iznosa i dečijeg dodatka, kao i...

Dani polja kukuruza i suncokreta: Bolja situacija nego prošle godine. Očekuje se solidan prinos kukuruza i preko 3 tone po hektaru suncokreta
Dani polja kukuruza i suncokreta: Bolja situacija nego prošle godine. Očekuje se solidan prinos kukuruza i preko 3 tone po hektaru suncokreta

Dani polja kukuruza i suncokreta: Bolja situacija nego prošle godine. Očekuje se solidan prinos kukuruza i preko 3 tone po hektaru suncokreta

Ovo je prilika da poljoprivredni proizvođači, kao i predstavnici semenskih kuća pogledaju kakve su pronose dali hibridi i da međusobno razmene iskustva. Srđan Vidanović, stručni saradnik u PSSS Pirot, ističe da je znatno bolja situacija u...

Kursna Lista Logo
Kursna Lista Logo

Kursna Lista

Uporedni pregled aktuelnih valuta po bankama, grafikoni, konvertori, vesti ...