Pritisnite ENTER za pregled rezultata ili ESC da zatvorite pretragu.

Novaković (NPS): Firma Marka Bosanca ponovo će očitavati brojila, privodi se kraju namešteni tender
Meta avatar Beta   28/02/2025

Novaković (NPS): Firma Marka Bosanca ponovo će očitavati brojila, privodi se kraju namešteni tender

Beta 28/02/2025

Potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Borislav Novaković rekao je danas da se, dok vlast hapsi u borbi protiv kriminala i korupcije, privodi kraju, kako je ocenio, namešteni tender za očitavanje brojila za firmu Montop HRS Marka Bosanca Bosketa."Vlast hapsi sitne ribe i baca prašinu u oči o borbi protiv kriminala i korupcije u režiji Aleksandra Vučića, a namešteni tender za firmu Montop HRS Marka Bosanca Bosketa se privodi kraju", rekao je Novaković koji je i poslanik.Novaković je u saopštenju istakao da je Odluka o zaključivanju okvirnog sporazuma za usluge očitavanja brojila objavljena 27. februara i da se iz nje jasno vidi da je procenjena vrednost posla 3,5 milijardi dinara.Podsetio je da je prihvaćena ponuda Montopa od 4.473.917.355 dinara dok je odbijena ponuda Đerdap usluga Kladovo od 3.266.188.335 dinara, iako je niža od prihvaćene ponude Montopa za 1.200.000.000 dinara."U konkursu za javne nabavke, objavljenom 5. oktobra, jedan od uslova je bio da je firma imala u poslednjih šest meseci očitavanje najmanje tri miliona brojila. Samo firma Montop može da ispuni taj uslov, jer je i ranije na takav način dobijala poslove", rekao je Nnovaković.Dodao je da ta javna nabavka za očitavanje brojila nije prva takva, već je deo "modus operandija" za nameštanje poslova.On je rekao da krivična prijava koju je, kao poslanik, podneo 18. oktobra 2024. godine, protiv ministarke rudarstva i energetike Dubravke Đedović Handanović, v.d. direktorke Elektrodistribucije Biljane Komnenić i Vjekoslava Bobara iz Elektrodistribucije, zbog osnovane sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja, "trenutno skuplja prašinu u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu"."Oni su zajednički propisali i objavili javnu nabavku za očitavanje brojila. Na taj način nacrtan je budući izvršilac posla, firma Montop, dok su građani dobijali uvećane račune za struju, pet, deset, pa i petnaest puta veće, a postoji sumnja da neka brojila nisu ni očitavana, već je napamet određena cifra koju ljudi treba da plate", rekao je Novaković.Istakao je da "se besramno i mahnito krade na sve strane dok vlast preko svojih medija obmanjuje narod da se bori protiv korupcije i kriminala"."Predsednik možda ne čuje, ali gnev naroda uveliko kuca na njegova vrata", naveo je Novaković.U grupi ponuđača sa Montopom je, kako je rekao i firma T&M Group Solutions, o kojoj je predsednik NPS Miroslav Aleksić rekao da je u 2024. godini, zajedno sa drugim kompanijama sa kojima sarađuje od poslova sa državnim javnim nabavkama i okvirnim sporazumima, zaradila skoro 17 milijardi dinara.Firma T&M Group Solutions je, kako je naveo "u prošloj godini dobila 41 ugovor sa konzorcijumima, od aprila 2023. godine registrovana je u Dubaiju, ali su stvarni vlasnici izvesni Mihajlo Popović i bivši rukometaš i aktivista SNS Dane Šijan, kum Vlade Mandića koji je bio jedan od glavnih organizatora dovođenja glasača iz BiH i u čijoj je zgradi, u Ulici Kraljevića Marka 9, bilo prijavljeno oko 150 fantomskih birača za beogradske izbore".(Beta, 28.02.2025)

Pročitajte više ...

Obavestite

Ključne reči:

Aleksandar Vučić Borislav Novaković korupcija Tender
Detaljnije
Plate u Srbiji veće za 400 evra, penzije za 170: Predsednik uskoro saopštava - građani će prve promene osetiti do kraja godine
Plate u Srbiji veće za 400 evra, penzije za 170: Predsednik uskoro saopštava - građani će prve promene osetiti do kraja godine

Plate u Srbiji veće za 400 evra, penzije za 170: Predsednik uskoro saopštava - građani će prve promene osetiti do kraja godine

Ove najave potvrdio je ministar finansija Siniša Mali tokom skupštinske rasprave o rebalansu budžeta. Pored trajnih povećanja, država sprovodi i sveobuhvatan paket mera podrške vredan 600 miliona evra, koji obuhvata niz jednokratnih isplata....

Vučićeva pisma penzionerima koštala oko pola miliona evra: I dalje bez odgovora ko je platio račun
Vučićeva pisma penzionerima koštala oko pola miliona evra: I dalje bez odgovora ko je platio račun

Vučićeva pisma penzionerima koštala oko pola miliona evra: I dalje bez odgovora ko je platio račun

U sredu je objavljeno da je „Pošta Srbije“ započela 1. septembra distribuciju 1,9 miliona pisama kao adresovane direktne pošte. Isporuka bi trebalo da bude završena do nedelje, 6. septembra. Poznato je i da je naručilac pisama PIO fond,...

Za „Vožda“ samo pola metra asfalta
Za „Vožda“ samo pola metra asfalta

Za „Vožda“ samo pola metra asfalta

Nije problem što je Aleksandar Vučić najavio da će kamen temeljac za brzu saobraćajnicu „Vožd Karađorđe“ biti postavljen 12. septembra. Čak ni to što je ona bila deo njegovog plana „Srbija 2025“, pa je do kraja prošle godine...

Sindikat penzionisanih vojnih lica: Pismo Vučića još jedan pokušaj gubitnika da anketira penzionere
Sindikat penzionisanih vojnih lica: Pismo Vučića još jedan pokušaj gubitnika da anketira penzionere

Sindikat penzionisanih vojnih lica: Pismo Vučića još jedan pokušaj gubitnika da anketira penzionere

Predsednik Udruženja sindikata penzionisanih vojnih lica Ilija Ovuka rekao je danas da je pismo predsednika Srbije Aleksandra Vučića penzionerima, kako je naveo, samo još jedan pokušaj gubitnika koji zna da gubi vlast da ispita javnost u anketi...

Dve saobraćajnice premrežavaju Banat: Vučić otkrio kada će Kikinda i Zrenjanin biti povezani modernim putevima s Beogradom i Bačkom
Dve saobraćajnice premrežavaju Banat: Vučić otkrio kada će Kikinda i Zrenjanin biti povezani modernim putevima s Beogradom i Bačkom

Dve saobraćajnice premrežavaju Banat: Vučić otkrio kada će Kikinda i Zrenjanin biti povezani modernim putevima s Beogradom i Bačkom

Ne može ranije, zato što se gradi ovaj deo od Sombora, odnosno od Bačkog Brega, preko Sombora, Vrbasa, Kule, a tek onda ide Srbobran, Bečej, Novi Bečej, Kikinda. I tu smo uradili, i rade se, završavaju se idejni projekti, jedino plan još nije...

Vučić: U Deliblatskoj peščari neće ništa da se gradi
Vučić: U Deliblatskoj peščari neće ništa da se gradi

Vučić: U Deliblatskoj peščari neće ništa da se gradi

Kažu da će tamo neko da gradi vetroparkove, zgrade... Dok se za bilo šta pitam, niko tamo neće ništa da gradi ništa osim eko-sistema. Drveća, cveća, trave i onoga što je izgorelo. Niko neće dobiti dozvolu da nešto gradi. To je važno da...

Kursna Lista Logo
Kursna Lista Logo

Kursna Lista

Uporedni pregled aktuelnih valuta po bankama, grafikoni, konvertori, vesti ...