Pritisnite ENTER za pregled rezultata ili ESC da zatvorite pretragu.

Sindikat Centar u GSP-u Beograd: Ponovo odložen rok za nabavku 150 autobusa
Meta avatar Serbian News Media   16/12/2025

Sindikat Centar u GSP-u Beograd: Ponovo odložen rok za nabavku 150 autobusa

Serbian News Media 16/12/2025

Sindikat „Centar“ u Gradkom saobraćajnom preduzeću (GSP) Beograd saopštio je danas da će, na zahtev predstavnika proizvođača autobusa iz Кine i Turske, ponovo biti produžen rok za dostavljanje ponuda u okviru javne nabavke za kupovinu 150 gradskih autobusa vredne 7,8 milijardi dinara.Kako je navedeno, umesto do narednog petka, novi rok za podnošenje ponuda biće 20. januar 2026. godine. Predmet nabavke objavljene februara 2025. godine bilo je 300 novih autobusa, da bi posle niza odlaganja i obustave postupka zbog utvrđenih nepravilnosti, bila raspisana nova nabavka, ali za upola manje autobusa. „Кao i svaki put do sada, teška finansijska situacija, nagomilani dugovi prema dobavljačima i ogromna kreditna zaduženost najvećeg gradskog preduzeća

Pročitajte više ...

Obavestite

Ključne reči:

beograd GSP javne nabavke Sindikat Turska
Detaljnije
Najveće otpuštanje u istoriji auto-industrije: "Folksvagen" ukida 100.000 radnih mesta do kraja decenije
Najveće otpuštanje u istoriji auto-industrije: "Folksvagen" ukida 100.000 radnih mesta do kraja decenije

Najveće otpuštanje u istoriji auto-industrije: "Folksvagen" ukida 100.000 radnih mesta do kraja decenije

Istovremeno, kako bi povećala konkurentnost, kompanija planira ulaganja u istraživanje i razvoj vredna milijarde. Folksvagen je u četvrtak 3. septembra saopštio da će do kraja decenije ukinuti ukupno 100.000 radnih mesta, prenosi Dojče vele....

Palić čeka nove mere zaštite, dok u zaštićenoj celini nestaju stari objekti
Palić čeka nove mere zaštite, dok u zaštićenoj celini nestaju stari objekti

Palić čeka nove mere zaštite, dok u zaštićenoj celini nestaju stari objekti

Dok se čeka novi Plan detaljne regulacije i revizija mera zaštite za prostorno kulturno-istorijsku celinu Palića, u tom zaštićenom prostoru poslednjih godina nestali su pojedini objekti, a na njihovom mestu niču novi turistički i...

Folksvagen odobrio veliki plan štednje: Ukida 50.000 radnih mesta i proizvodnju u četiri fabrike
Folksvagen odobrio veliki plan štednje: Ukida 50.000 radnih mesta i proizvodnju u četiri fabrike

Folksvagen odobrio veliki plan štednje: Ukida 50.000 radnih mesta i proizvodnju u četiri fabrike

Uključujući 50.000 prethodno dogovorenih ukidanja radnih mesta, kompanija je broj zaposlenih smanjila za 100.000, prenosi AP. Plan koji je predstavio izvršni direktor Oliver Blum, kako bi se kompanija izborila sa konkurencijom iz Kine i...

Nemačka menja pravila! Porodicama stiže do 600 evra više godišnje: Menja se i plaćanje rada nedeljom
Nemačka menja pravila! Porodicama stiže do 600 evra više godišnje: Menja se i plaćanje rada nedeljom

Nemačka menja pravila! Porodicama stiže do 600 evra više godišnje: Menja se i plaćanje rada nedeljom

Reforme izazivaju kritike sindikata i privrednih udruženja, koji smatraju da neće značajno popraviti kupovnu moć i da dodatno opterećuju srednju klasu Reformom je predviđeno povećanje osnovnog neoporezivog iznosa i dečijeg dodatka, kao i...

Sindikat penzionisanih vojnih lica: Pismo Vučića još jedan pokušaj gubitnika da anketira penzionere
Sindikat penzionisanih vojnih lica: Pismo Vučića još jedan pokušaj gubitnika da anketira penzionere

Sindikat penzionisanih vojnih lica: Pismo Vučića još jedan pokušaj gubitnika da anketira penzionere

Predsednik Udruženja sindikata penzionisanih vojnih lica Ilija Ovuka rekao je danas da je pismo predsednika Srbije Aleksandra Vučića penzionerima, kako je naveo, samo još jedan pokušaj gubitnika koji zna da gubi vlast da ispita javnost u anketi...

Hrvatima u Srbiji hrvatska Vlada uručila dva miliona evra za razvoj poljoprivrede
Hrvatima u Srbiji hrvatska Vlada uručila dva miliona evra za razvoj poljoprivrede

Hrvatima u Srbiji hrvatska Vlada uručila dva miliona evra za razvoj poljoprivrede

Novac je obezbedila hrvatska Vlada. Predsednica Hrvatskog nacionalnog vijeća u Srbiji Jasna Vojnić rekla je novinarima da država Hrvatska hrvatskim poljoprivrednicima prvi put dodeljuje podsticaje i izrazila nadu da će to biti nastavljeno i u...

Kursna Lista Logo
Kursna Lista Logo

Kursna Lista

Uporedni pregled aktuelnih valuta po bankama, grafikoni, konvertori, vesti ...