Pritisnite ENTER za pregled rezultata ili ESC da zatvorite pretragu.

Skupštinski odbor: Tri kandidata za Komisiju za javne nabavke
Meta avatar Beta   23/03/2026

Skupštinski odbor: Tri kandidata za Komisiju za javne nabavke

Beta 23/03/2026

Odbor Skupštine Srbije za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava prihvatio je danas tri kandidature za predsednika i jednog člana Republičke komisije za zaštitu prava u postupcima javnih nabavki.Odbor će Skupštini predložiti Irenu Grujić za predsednika Republičke komisije, a za članove te komisije Branislava Cvetkovića i Živka Marjanovića.Za kandidate za predsednika Komisije stigle su četiri prijave, koliko i za članove te komisije.Na sednici je razgovarano sa osam kandidata, nakon čega je usledilo glasanje i prihvaćene su tri kandidature.Za predsednika Komisije prijavili su se Irena Grujić, Živko Marjanović, Nađa Popović i Hana Hukić, a za jednog člana Komisije Živko Marjanović, Jasmina Milenković, Aleksandra Popović i Branislav Cvetković.Na javni konkurs za izbor jednog člana Komisije, objavljen 6. februara 2026. godine, prijavili su se Irena Grujić, Živko Marjanović, Mersiha Marković i Jasmina Milenković.Irena Grujić je diplomirani pravnik. Profesionalnu karijeru započela je u Drugom opštinskom sudu, a potom u Ministarstvu unutrašnjih poslova u odeljenju za javne nabavke, gde je, kako je rekla, sprovodila proces javnih nabavki od sačinjavanja tenderske dokumenatcije do zaključenja ugovora.Živko Marjanović je diplomirani pravnik, radio je do 2020. godine kao advokat u krivici, parnici, zastupao fizička i pravna lica, a od 2020. u Pravobranilaštvu grada Beograda, zatim od 2021. imenovan za zamenika načelnika gradske opštine Vračar. Od 2023. godine pa do danas radi u preduzeću Infratruktura železnice Srbije kao direktor Sektora za stovarišne poslove.Branislav Cvetković je kazao da ima 20 godina iskustva u javnim nabavkama. Radio je u Poštanskoj štedionici, Ministarstvu prosvete. Istakao je da je radio u Kancelariji za javne nabavke, kao i u Komisiji.Predsednik i jedan član Komisije biraju se na osnovu Zakona o javnim nabavkama.(Beta, 23.03.2026)

Pročitajte više ...

Obavestite

Ključne reči:

Budžet javne nabavke Kandidatura Skupština Srbije
Detaljnije
Udruženja poljoprivrednika najavila protest zbog zaključka skupštinskog Odbora za poljoprivredu
Udruženja poljoprivrednika najavila protest zbog zaključka skupštinskog Odbora za poljoprivredu

Udruženja poljoprivrednika najavila protest zbog zaključka skupštinskog Odbora za poljoprivredu

Više udruženja poljoprivrednika je osudilo zaključak Odbora Skupštine Srbije za poljoprivredu kojim se od Ministarstva poljoprivrede traži da ukine pravdanje prvog dela subvencija u iznosu od 18.000 i najavilo protest zbog toga. Inicijativa za...

Pogledajte kako će izgledati sajt za prijavu za 6.000 dinara: Portal se otvara u ponoć 7. septembra, na jednom mestu sa jednim dokumentom sve se završava
Pogledajte kako će izgledati sajt za prijavu za 6.000 dinara: Portal se otvara u ponoć 7. septembra, na jednom mestu sa jednim dokumentom sve se završava

Pogledajte kako će izgledati sajt za prijavu za 6.000 dinara: Portal se otvara u ponoć 7. septembra, na jednom mestu sa jednim dokumentom sve se završava

Tim zakonom se omogućava isplata finansijske novčane podrške građanima. Zakon je stupio na snagu u utorak, 1. septembra. Najvažniji ciljevi tog zakona su da se direktno zaštite ekonomski najugroženije kategorije stanovništva, kao i da se...

MMF posle godinu i po konačno obelodanio analizu fiskalne transparentnosti: Ovo su „rak rane“ srpskih finansija
MMF posle godinu i po konačno obelodanio analizu fiskalne transparentnosti: Ovo su „rak rane“ srpskih finansija

MMF posle godinu i po konačno obelodanio analizu fiskalne transparentnosti: Ovo su „rak rane“ srpskih finansija

Fiskalna statistika koju objavljuje Ministarstvo finansija uglavnom se ne revidira… Vlada ne objavljuje ukupan obim svojih prava, obaveza i drugih izloženosti po osnovu ugovora o javno-privatnim partnerstvima… Javna preduzeća predstavljaju...

Plate u Srbiji veće za 400 evra, penzije za 170: Predsednik uskoro saopštava - građani će prve promene osetiti do kraja godine
Plate u Srbiji veće za 400 evra, penzije za 170: Predsednik uskoro saopštava - građani će prve promene osetiti do kraja godine

Plate u Srbiji veće za 400 evra, penzije za 170: Predsednik uskoro saopštava - građani će prve promene osetiti do kraja godine

Ove najave potvrdio je ministar finansija Siniša Mali tokom skupštinske rasprave o rebalansu budžeta. Pored trajnih povećanja, država sprovodi i sveobuhvatan paket mera podrške vredan 600 miliona evra, koji obuhvata niz jednokratnih isplata....

Za „Vožda“ samo pola metra asfalta
Za „Vožda“ samo pola metra asfalta

Za „Vožda“ samo pola metra asfalta

Nije problem što je Aleksandar Vučić najavio da će kamen temeljac za brzu saobraćajnicu „Vožd Karađorđe“ biti postavljen 12. septembra. Čak ni to što je ona bila deo njegovog plana „Srbija 2025“, pa je do kraja prošle godine...

Odbor dao saglasnost na predlog izmene Finansijskog plana Fiskalnog saveta za 2026.
Odbor dao saglasnost na predlog izmene Finansijskog plana Fiskalnog saveta za 2026.

Odbor dao saglasnost na predlog izmene Finansijskog plana Fiskalnog saveta za 2026.

Odbora za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava je na 59. sednici razmotrio Davanje saglasnosti na Predlog druge izmene Finansijskog plana Fiskalnog saveta za 2026. godinu, koji je podneo Fiskalni savet. Predsednik...

Kursna Lista Logo
Kursna Lista Logo

Kursna Lista

Uporedni pregled aktuelnih valuta po bankama, grafikoni, konvertori, vesti ...