Pritisnite ENTER za pregled rezultata ili ESC da zatvorite pretragu.

Koruptivni poslovi samo za unapred odabrane
Meta avatar Radar   30/03/2026

Koruptivni poslovi samo za unapred odabrane

Radar 30/03/2026

Javne nabavke jedan su od pojedinačno najvećih kanala usmeravanja budžetskih sredstava u svakoj modernoj ekonomiji. U Srbiji je od 2005. do 2023. njihov udeo porastao sa 7,41 na čak 10,5 odsto bruto domaćeg proizvoda, na oko 860 milijardi...

Detaljnije
Ovaj grad u Srbiji kreće u lov na udarne rupe! Građani uključeni u akciju - evo kako da prijavite oštećenja na putevima
Ovaj grad u Srbiji kreće u lov na udarne rupe! Građani uključeni u akciju - evo kako da prijavite oštećenja na putevima

Ovaj grad u Srbiji kreće u lov na udarne rupe! Građani uključeni u akciju - evo kako da prijavite oštećenja na putevima

Iz lokalne samouprave pozivaju građane da se uključe u ovaj proces i dostave prijave lokacija na kojima je sanacija neophodna, kako bi se što efikasnije isplanirali radovi i utvrdili prioriteti na terenu. Prijave je potrebno poslati na mejl...

NALED: Više od polovine ponuđača u Srbiji zadovoljno sistemom javnih nabavki
NALED: Više od polovine ponuđača u Srbiji zadovoljno sistemom javnih nabavki

NALED: Više od polovine ponuđača u Srbiji zadovoljno sistemom javnih nabavki

Da je sistem javnih nabavki dobar smatra i trećina građana, kao i većina naručilaca. Istraživanje, sprovedeno u okviru projekta „Efikasnije javne nabavke i održivi lanci snabdevanja za dobru upravu“, koji podržava Vlada Švedske, pokazalo...

Skupštinski odbor: Tri kandidata za Komisiju za javne nabavke
Skupštinski odbor: Tri kandidata za Komisiju za javne nabavke

Skupštinski odbor: Tri kandidata za Komisiju za javne nabavke

Odbor Skupštine Srbije za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava prihvatio je danas tri kandidature za predsednika i jednog člana Republičke komisije za zaštitu prava u postupcima javnih nabavki. Odbor će...

Beogradčvor dobio posao verifikacije za novu prugu ka MIND parku i Siemensu kod Kragujevca
Beogradčvor dobio posao verifikacije za novu prugu ka MIND parku i Siemensu kod Kragujevca

Beogradčvor dobio posao verifikacije za novu prugu ka MIND parku i Siemensu kod Kragujevca

Ugovor je dodeljen 14. marta 2026. godine, u otvorenom postupku javne nabavke koji je raspisala Infrastruktura železnice Srbije, piše eKapija. Reč je o projektu izgradnje nove železničke veze koja će povezati radnu zonu MIND parka u Sobovici i...

Beta: Nismo dobili poziv za medijsko praćenje EXPO 2027
Beta: Nismo dobili poziv za medijsko praćenje EXPO 2027

Beta: Nismo dobili poziv za medijsko praćenje EXPO 2027

Ni na jednu imejl ili poštansku adresu koju koristi Agencija Beta nije stigao poziv za učešće u aktivnostima medijskog praćenja preduzeća EXPO 2027. Kako je ranije javio portal Nove ekonomije, Agencija Tanjug dobila je posao vredan 4,2 miliona...

Sindikati: Država namešta tender za autobuse
Sindikati: Država namešta tender za autobuse

Sindikati: Država namešta tender za autobuse

Tender za nabavku 50 solo autobusa na gas (CNG) za potrebe Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) „Beograd“, u velikoj meri je prilagođen za turskog proizvođača „Otokar“, pokazuje detaljna analiza tehničke specifikacije i dokumentacije...

Manojlović: Vlast u javnim nabavkama neće da spreči preplaćivanje i korupciju
Manojlović: Vlast u javnim nabavkama neće da spreči preplaćivanje i korupciju

Manojlović: Vlast u javnim nabavkama neće da spreči preplaćivanje i korupciju

Kazao je da referentna cena predstavlja unapred utvrđenu ili tržišno zasnovanu cenu koja služi kao merilo za procenu opravdanosti ponuđene cene u postupku javne nabavke, odnosno „da bi se sprečilo preplaćivanje, nameštanje tendera i druge...

Izabrane firme za obezbeđenje EXPO lokacija, vrednost sporazuma 5,5 milijardi dinara
Izabrane firme za obezbeđenje EXPO lokacija, vrednost sporazuma 5,5 milijardi dinara

Izabrane firme za obezbeđenje EXPO lokacija, vrednost sporazuma 5,5 milijardi dinara

Vrednost okvirnog sporazuma iznosi 5.499.998.900 dinara bez PDV-a (oko 46,6 miliona evra), a sporazum se zaključuje na period od dve godine, saopštilo je preduzeće EXPO 2027. Izabrane kompanije u navedenom periodu pružaće usluge...

Stanovi u kompleksu EXPO 2027 biće iznajmljivani zemljama učesnicama, u toku tender za tehnički pregled zgrada
Stanovi u kompleksu EXPO 2027 biće iznajmljivani zemljama učesnicama, u toku tender za tehnički pregled zgrada

Stanovi u kompleksu EXPO 2027 biće iznajmljivani zemljama učesnicama, u toku tender za tehnički pregled zgrada

I dok neke zemlje u potpunosti plaćaju svoje troškove na izložbi, pa i sam smeštaj u stanovima, neke zemlje dobiće određen nivo podrške od organizatora – što može da uključuje i besplatan smeštaj. Preduzeće SPV Galovica 1 je pre...

DRI: Uprava za veterinu teško kršila obavezu dobrog poslovanja
DRI: Uprava za veterinu teško kršila obavezu dobrog poslovanja

DRI: Uprava za veterinu teško kršila obavezu dobrog poslovanja

To je saopštila DRI, koja je, kako se navodi u saopštenju, nakon sprovođenja revizije pravilnosti poslovanja Uprave za veterinu, u delu koji se odnosi na javne nabavke u 2022. i 2023. godini i tekuće rashode u 2023. godini, utvrdila...

OTKRIVAMO Privatnik suvlasnik pruge usred Beograda: Država pokrenula eksproprijaciju kod Hajdinovog mosta
OTKRIVAMO Privatnik suvlasnik pruge usred Beograda: Država pokrenula eksproprijaciju kod Hajdinovog mosta

OTKRIVAMO Privatnik suvlasnik pruge usred Beograda: Država pokrenula eksproprijaciju kod Hajdinovog mosta

Reč je o parceli 6631/21 koja osim Republike Srbije, ima još jednog vlasnika – Auto-kuću Gudalović. Najveći deo parcele je u vlasništvu Srbije – više od 99,8 odsto. Pravo korišćenja ima Infrastruktura železnice Srbije (IŽS). Ostatak...

Đedović Handanović: Naftovod Srbija-Mađarska biće gotov do kraja 2027.
Đedović Handanović: Naftovod Srbija-Mađarska biće gotov do kraja 2027.

Đedović Handanović: Naftovod Srbija-Mađarska biće gotov do kraja 2027.

Naftovod Srbija-Mađarska biće završen do kraja 2027, očekuje se da radovi budu ugovoreni u toku leta, a da počnu na jesen, izjavila je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović nakon sastanka sa mađarskim ministrom...

Forbs: Zaustavljen tender za naftovod Mađarska – Srbija, neko se žalio na uslove
Forbs: Zaustavljen tender za naftovod Mađarska – Srbija, neko se žalio na uslove

Forbs: Zaustavljen tender za naftovod Mađarska – Srbija, neko se žalio na uslove

Akcionarsko društvo Transnafta je krajem decembra objavilo javnu nabavku za izgradnju naftovoda granica Mađarske-Novi Sad, a tender bio je podeljen na dva dela, odnosno partije. Jedna partija se odnosi na radove na izgradnji naftovoda, a druga na...

Zaustavljen tender za naftovod Mađarska-Srbija, neko se žalio na uslove
Zaustavljen tender za naftovod Mađarska-Srbija, neko se žalio na uslove

Zaustavljen tender za naftovod Mađarska-Srbija, neko se žalio na uslove

Neka od zainteresovanih firmi za učešće na ovom tenderu podnela je zahtev za zaštitu prava. Akcionarsko društvo Transnafta je krajem decembra objavilo javnu nabavku za izgradnju naftovoda granica Mađarske-Novi Sad. Sam tender bio je podeljen...

Najnoviji oglasi za posao
Najnoviji oglasi za posao

Najnoviji oglasi za posao

Kompaniji Klanica Milan Potrebni: Majstori za održavanje mašina, Knjigovođa, Vozač B i C kategorije, Mesari Kontakt telefon: 060/33-72-438 Mesto rada: Beograd - Dobanovci 3. Kompaniji Biomasa grupa Potreban: Biolog - prodaja preparata na bazi...

Ekspo: Ceremonije otvaranja i zatvaranja koštaće 20 miliona evra
Ekspo: Ceremonije otvaranja i zatvaranja koštaće 20 miliona evra

Ekspo: Ceremonije otvaranja i zatvaranja koštaće 20 miliona evra

Saopšteno je da je vrednost ugovora 2,3 milijarde dinara, odnosno oko 19,8 miliona evra. Ta kompaniji je bila organizator nedavne ceremonije otvaranja Zimskih olimpijskih igara u Milanu i Kortini d'Ampeco, a priprema i program ceremonije...

David protiv Golijata: Mikro firma srušila predimenzionisani uslov na tenderu Pošte, ko je mogao da ga ispuni
David protiv Golijata: Mikro firma srušila predimenzionisani uslov na tenderu Pošte, ko je mogao da ga ispuni

David protiv Golijata: Mikro firma srušila predimenzionisani uslov na tenderu Pošte, ko je mogao da ga ispuni

Komisija je postupala po zahtevu za zaštitu prava koji je podnela firma po čijoj je oceni uslov da ponuđač u poslednje tri godine ima najmanje dva zaključena ugovora iz oblasti dezinsekcije, dezinfekcije i deratizacije i to sa privrednim...

Iako se uveliko gradi, EXPO 2027 sad traži konsultanta za upravljanje građevinskim otpadom
Iako se uveliko gradi, EXPO 2027 sad traži konsultanta za upravljanje građevinskim otpadom

Iako se uveliko gradi, EXPO 2027 sad traži konsultanta za upravljanje građevinskim otpadom

Pobednik tog tendera imaće zadatak, između ostalog, da izradi tri strateška dokumenta – za energetsku efikasnost, upravljanje otpadom i građevinski otpad. Javni poziv je objavljen 7. februara, a rok da zainteresovani ponuđači podnesu ponude...

Raspisan tender za rekonstrukciju Ibarske magistrale u dužini od 32 kilometra
Raspisan tender za rekonstrukciju Ibarske magistrale u dužini od 32 kilometra

Raspisan tender za rekonstrukciju Ibarske magistrale u dužini od 32 kilometra

Javno preduzeće Putevi Srbije raspisalo je međunarodni otvoreni tender za izvođenje radova na teškom održavanju, odnosno unapređenju državnog puta IB reda 22, na deonici Ušće-Raška (Kosovska Mitrovica), u ukupnoj dužini od 32,3 kilometra....

strana: 2 / 13

Kursna Lista Logo
Kursna Lista Logo

Kursna Lista

Uporedni pregled aktuelnih valuta po bankama, grafikoni, konvertori, vesti ...